Kurumsal web sitesi nasıl olmalı?

Ali ÇALLI

Ali ÇALLI

Kurumsal bir web sitesinde bulunması gereken temel özellikler

  • Web sitenizin alan adı (domain) içeriğiniz ile ilgili olmalı ve sizi iyi yansıtmalı
  • İçeriğiniz özgün ve geniş olmalı, karmaşık olmamalı
  • Menü dizaynı, ziyaretçilerinizin aradığını kolayca bulabilecekleri şekilde olmalı
  • Web sitenizin renk skalası logonuz ile uyumlu olmalı
  • Ziyaretçilerinizin ulaşabileceği düzgün bir iletişim sayfası bulunmalı
  • Gereksiz içerik, animasyon, flash vb. uygulamalar olmamalı
  • Görsellik ve işlevsellik orantılı olmalı

Kurumsal web sitesi ne fayda sağlar?

1. Görünür olursunuz

Sitenizi ziyaret edenler, kurumunuz hakkında net bir bilgiye sahip olur ve kurumsal kimliğinizin yansımaları ile karşılaşır. Tam da bu noktada iyi tasarlanmış bir web sayfası sizi iyi yansıtırken kötü tasarım sizlerin de otoritesini sarsacaktır. Güncelliğini yitirmiş içerik ve tasarımlardan arındırılmış, yenilenmiş bir web sitesi sizleri ürün ve hizmetleriniz ile ziyaretçilerinize düzenli ve tutarlı gösterecektir.

2. Güvenilirliğiniz artar

Ziyaretçiler, web siteniz olduğunda size ait telefon numaralarına, sosyal medya hesaplarına ve formlara da ulaşırlar. Böylece dijital ortamlarda geçmiş hareketleri, paylaşımları ve sunduklarınızı inceleyip kanaat getirme şansına sahibi olurlar. Bu da ziyaretçiler için bir güven nedenidir. Ayrıca merak ettiklerini sizlere hızlıca ulaşıp öğrenebilirler. Bu profesyonel duruş, markanızın güçlenmesine sebep olacaktır.

3. Ekonomik reklam sağlar

Çevrimiçi pazarlama stratejilerinden birini kullanmak ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşmak için web siteniz olmalıdır. Klasik reklamcılıkdaki gibi yüksek rakamlar ödemek zorunda kalmadan, çok daha uygun bütçeler ile deneysel olarak çalışarak reklamlarınızı yönetebilir, karlılığınızı artırabilirsiniz.

4. Müşteri veya potansiyel müşterilerinizle etkileşiminiz artar

Web sitenize yerleştirilen bir form, telefon numarası, sosyal medya linkleri veya whatsapp butonu gibi iletişim araçları ile birçok konuda birçok insan ile etkileşiminizi artırabilir, potansiyel müşterilerinizi müşteri edinebilir, mevcut müşterilerinizin de devamlılığını sağlayabilirsiniz.

5. SEO – SEM kullanabilirsiniz

SEO çalışmaları arama motorlarında (google, bing, yahoo vb.) Mevcut işiniz ile ilgili bir arama yapıldığında, internette çok daha hızlı bulunabilir olmanızı ve rakiplerinize fark atmanızı sağlar.

SEM çalışması ile dönemsel kampanyalarınızı yürütebilir, öne çıkarmak istediğiniz ürün veya hizmetlerin reklamlarını yapabilirsiniz.

Yapılan bu çalışmalar ile raporlar alabilir, bu raporlar üzerinden bir sonraki kampanyalarınızı daha optimum şekilde yürütebilirsiniz.

6. Dünyaya açılırsınız

Milyarlarca insanın interneti kullandığı günümüzde, işletmeniz tüm dünyaya görünür olur. Sınırların kalktığı bu iletişim ortamında siz hayal edebildiğiniz her şeyi ziyaretçilerinize sunabilir, müşterilerinize farklık deneyimler yaşatabilirsiniz.

Blog Yazıları

Teklif Al !